| Product Name | BIPV Solar Panels |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Product Name | BIPV Solar Panels |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Type | Photovoltaic Solar Cell Panels,Portable Roof Mounted PV Module Solar Panels For Home System Use |
|---|---|
| Name | 340W Poly Crystalline Solar Panel |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 17 |
| Module Dimension (L*W*H)(mm) | 2015*996*35 |
| Model | BIPV Module |
|---|---|
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105W |
| Transparent (%) | 22.5% |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Cells No. | 158.75mm 20pcs (5*4) |
| Application | Roof, Curtain Wall, Green House |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized |
| Oem Order | Accept Customized |
| Frame | Customized |
| Application | Solar Panel System For Home |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Application | Building Roof Or Curtain Wall |
|---|---|
| Transparent | 5-45% |
| Number Of Cells | As Per Your Requirements |
| Oem Order | Accept OEM Service |
| Power | 100-500W |
| Cells | Mono Cells Or Poly Cells |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized Quantities |
| Size | As Per Your Requirements |
| Max. Power | 100W-400W |
| Material | Mono Crystalline Silicon |
|---|---|
| Type | Building Integrated Photovaltic |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Solar Cell | A Grade Mono 158.75*158.75mm Cell |
| Oem Order | Accept Customized |
| Application | Solar Panel System For Home, Greenhouse, Rooftops |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | Can Be Cusomized As Per Your Requirements |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |