| Name | BIPV SOLAR PANEL |
|---|---|
| Cell Nos & Array | Customized Solar Panel |
| Feature | Customized Solar Panel |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Application | Building |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Efficiency | 16.8%~18.25% High Efficiencys |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
| Transparent | 5%-45% |
| Application | Building Roof Or Curtain Wall |
|---|---|
| Number Of Cells | 30 Pcs |
| Material | Mono |
| Life Span | 50 Years |
| Type | BIPV Double Glass Solar Panel |
| Name | Custom Solar Panels |
|---|---|
| Type | Polycrystalline BIPV Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Junction Box | IP68 Rated |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Product Name | Photovoltaic Solar Panels |
| Number Of Cells | 48pcs |
| Application | Commercial/Industrial/Home/Solar System |
| Cable | 900mm |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Product Name | Photovoltaic Solar Cell Panels |
| Solar Cell | Mono Crystalline |
| Number Of Cells | 48pcs |
| Application | Commercial/Industrial/Home/Solar System |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Product Name | Photovoltaic Solar Cell Panels |
| Solar Cell | Mono Crystalline |
| Number Of Cells | 60pcs |
| Application | Commercial/Industrial/Home/Solar System |
| Model | BIPV Solar Panels |
|---|---|
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105W |
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 22.5% |
| Name | Light Steel Solar Panel Rack BIPV Solar Roof In Roof PV Mounting System |
|---|---|
| Material | High Strength Light Steel |
| Advantages | Strong Load-carrying Capacity |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | Wuhan, China |
| Product Name | BIPV Module |
|---|---|
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105W |
| Transparent (%) | 22.5% |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Cells No. | 158.75mm 20pcs (5*4) |