| Cells Type | Mono Or Poly Cells |
|---|---|
| Power | Customized Power As Per Your Requirements |
| Number Of Cells | As Per Design |
| Construction | Double Glass Solar Panel |
| Life Span | 50 Years |
| Material | Mono Or Poly |
|---|---|
| Power | Customized Power |
| Number Of Cells | As Per Your Requirements |
| Type | Double Glass Solar Panel |
| Life Span | 50 Years |
| Power | 200W |
|---|---|
| Dimension | 1500mm*1060mm*28mm |
| Transparent | 25% |
| Life Span | 50 Years |
| Material | Poly Cells |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1690mm*998mm*30mm |
| Transparent | 16.6% |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Material | Poly Cells |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 215 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 21.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 10.24 |
| Transparent (%) | 22% |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 28.5 |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Product Name | Mono Solar Panels |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP65 Waterproof |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy/Black |
| Power | 390W |
|---|---|
| Dimension | 1974*992*6mm |
| Efficiency | 19.90% |
| Life Span | 30 Years |
| Number Of Cells | 72pcs |
| Power | 540W |
|---|---|
| Dimension | 2285*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.83% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 25.5% |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |