| Power | 230W |
|---|---|
| Dimension | 1500mm*1060mm*28mm |
| Transparent | 25% |
| Life Span | 50 Years |
| Packaging Details | wooden case |
| Power | 80W |
|---|---|
| Dimension | 1300mm*1100mm*7.8mm |
| Wp Peak Power Output (W) | 80Wp |
| Module Weight(kg) | 27KG |
| Working Temperature | -40-85℃ |
| Name | Custom Solar Panels |
|---|---|
| Custom | 100W To 600w Solar Module |
| Type | BIPV Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Name | Special-shaped Photovoltaic Modules |
|---|---|
| Custom | BIPV/custom Panels From 5W To 500W |
| Type | BIPV Bifacial Glass Glass Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom |
| Frame | No Frame |
| Type | BIPV Module |
|---|---|
| Custom | Colar , Size , Power |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Cable | 4m㎡/300mm |
| Dimension (mm) | Custom |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. Power | 160W |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. Power | 320W |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Product Name | Photovoltaic Solar Cell Panels |
| Solar Cell | Mono Crystalline |
| Number Of Cells | 48pcs |
| Application | Commercial/Industrial/Home/Solar System |
| Name | BIPV SOLAR PANEL |
|---|---|
| Cell Nos & Array | Customized Solar Panel |
| Feature | Customized Solar Panel |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Application | Building |
| Name | BIPV SOLAR PANEL |
|---|---|
| Cell Nos & Array | Customized Solar Panel |
| Feature | Customized Solar Panel |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Application | Building |