| Power | 500W |
|---|---|
| Dimension | 2094*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.1% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Power | 505W |
|---|---|
| Dimension | 2094*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.3% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Product Name | Panels For Solar Power System Home |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Product Name | Panels For Solar Power System Home |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Warranty | 25 Years |
|---|---|
| Junction Box | IP 68 Rated |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 21.29% |
| Warranty | 25 Years |
|---|---|
| Junction Box | IP 68 Rated |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 21.29% |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 10kw,on Grid Solar System 10000w |
| Inverter | BluE-10KT |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 10kw,on Grid Solar System 10000w |
| Inverter | BluE-10KT |
| Module No. | 550w Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 60kw Solar System,on Grid Solar System 60000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 60kw,on Grid Solar System 60000w |
| Type | On Grid,Grid Tie System,Home Solar Power System,solar Panels System |
| Module No. | 550w Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 60kw Solar System,on Grid Solar System 60000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 60kw,on Grid Solar System 60000w |
| Type | On Grid,Grid Tie System,Home Solar Power System,solar Panels System |