| Power | 390W |
|---|---|
| Dimension | 1974*992*6mm |
| Efficiency | 19.90% |
| Life Span | 30 Years |
| Number Of Cells | 72pcs |
| Power | 540W |
|---|---|
| Dimension | 2285*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.83% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 25.5% |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 25.5% |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 25.5% |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 215 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 21.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 10.24 |
| Transparent (%) | 18.5 |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Type | Photovoltaic Solar Cell Panels,Portable Roof Mounted PV Module Solar Panels For Home System Use |
|---|---|
| Name | 340W Poly Crystalline Solar Panel |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 17 |
| Module Dimension (L*W*H)(mm) | 2015*996*35 |
| Power | 100W 105W |
|---|---|
| Grid Mode | On-grid Solar System |
| Installation Place | Commercial, Home, Solar Home System, Solar System Solar Street Light, Solar Panel System |
| Brand | Rixin |
| Battery | 12V 250Ah*2 |
| Power | 200W 215W |
|---|---|
| Grid Mode | ON-grid Solar System |
| Certificated | TUV, CE, ISO9001, ISO14001, OHSAS18000 |
| Transparent (%) | 22% |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Power | 200W |
|---|---|
| Dimension | 1500mm*1060mm*28mm |
| Transparent | 25% |
| Life Span | 50 Years |
| Packaging Details | wooden case |