| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Efficiency | 16.8%~18.25% High Efficiencys |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
| Transparent | 5%-45% |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Efficiency | 16.8%~18.25% High Efficiencys |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
| Transparent | 5%-45% |
| Application | Building |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Power | 445W |
|---|---|
| Dimension | 2094*1038*35mm |
| Efficiency | 20.5% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | 445 Watts Half - Cut Bifacial Monocrystalline Modules |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1690mm*998mm*30mm |
| Transparent | 16.6% |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Material | Poly Cells |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 215 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 21.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 10.24 |
| Transparent (%) | 22% |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 28.5 |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Product Name | Mono Solar Panels |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP65 Waterproof |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy/Black |
| Power | 105 |
|---|---|
| Dimension | 930mm*730mm |
| Tranparent | 25.5% |
| Life Span | 50 Years |
| Front Cover | 3.2mm Tempered Glass High Transmission |
| Power | 230W/360W/400W/450W/Customized |
|---|---|
| Dimension | As Per Your Requirements |
| Transparent | 5-45% |
| Life Span | 50 Years |
| Type | Customized Solar Panels |