| Name | 325 Watt Solar Photovoltaic Module |
|---|---|
| Power | 325 Watt |
| Dimension | Customized |
| Efficiency | 16.7% |
| Life Span | 25 Years |
| Material | Monocrystalline Silicon |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP67/68 Rated |
| Product Name | Double Glass Solar Panel,Monocrystalline Solar Panel,double Glass Pv Modules,transparent Solar Panel/china Solar Panel/solar Module |
| Frame | Aluminum Alloy |
| Name | Monocrystalline PV Module |
|---|---|
| Number Of Cells | 144pcs Half Cell |
| Type | Standard Solar Panel, Solar Panel,solar Plate |
| Cable | 900mm PV Cable |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Product Name | Polycrystalline Cell Solar Panel |
|---|---|
| Efficient(%) | 17 |
| Cable | 4mm2 Negetive300mm, Positive300mm |
| Maximum System Voltage(V) | 1500DC |
| System Maximum Protection Current(A) | 15 |
| Product Name | Mono Bifacial Solar Module |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy |
| Number Of Cells | 144pcs |
| Type | Standard Solar Panel,module Solar Panel |
| Model | RXJJ-MDM270 Solar Panels |
|---|---|
| Type | Polycrystalline Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Junction Box | IP68 Rated |
| Name | 540w Solar Panel |
|---|---|
| Maximum Power(Pm/Wp) | 540v |
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 42.09 |
| Maximum Power Current(lmp/V) | 12.83 |
| Module Efficient(%) | 20.83 |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 215 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 21.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 10.24 |
| Transparent (%) | 22 |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Warranty | 25 Years |
|---|---|
| Junction Box | IP 68 Rated |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 21.29% |
| Power | 540W |
|---|---|
| Dimension | 2285*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.83% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |