| Power | 40W |
|---|---|
| Dimension | 772*354*25mm |
| Cells | 36cells |
| Life Span | 25 Years |
| Packaging Details | cartons/wooden cases |
| Power | 270W |
|---|---|
| Dimension | 1650*992*35mm |
| Efficiency | 16.42% |
| Life Span | 25 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 26cartons/40HQ,780pcs/40HQ |
| Power | 270W |
|---|---|
| Dimension | 1650*992*35mm |
| Efficiency | 16.42% |
| Life Span | 25 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 26cartons/40HQ,780pcs/40HQ |
| Power | 345W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 17.67% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 22cartons/40HQ, 660pcs/40HQ |
| Power | 60W |
|---|---|
| Dimension | 635*670*35mm |
| Cells | 36cells |
| Life Span | 25 Years |
| Packaging Details | cartons/wooden cases |
| Application | Solar Panel System For Home |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
|---|---|
| Material | Polycrystalline Silicon |
| Life Span | 50 Years |
| Type | Customized Solar Panel |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
|---|---|
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Warranty | 30 Years |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Transparent | 10%-40% |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
|---|---|
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Warranty | 30 Years |
| Number Of Cells | 54(6*9)pcs |
| Transparent | 23% |