| Name | Mono Bifacial Double Glass Module |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy |
| Material | Monocrystalline Silicon |
| Number Of Cells | 144pcs |
| Model | DBP410 |
|---|---|
| Open Circuit Voltage(Voc/V) | 38.03 |
| Module Efficient(%) | 21% |
| Cell Size (mm) | 182*91 |
| Glass Thickness (mm) | 3.2 |
| Warranty | 25 Years |
|---|---|
| Junction Box | IP 68 Rated |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Product Name | Panels For Solar Power System Home |
| Name | Mono Solar Panel |
| Product Name | Mono Solar Panels |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP65 Waterproof |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy/Black |
| Product Name | Polycrystalline Silicon Laminated Glass Module |
|---|---|
| Module Efficiency ηc(%) | 13.6 |
| Maximum Power (Pm/Wp) | 210 |
| Power Tolerance (%) | ±5 |
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 24.78 |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Junction Box | IP 67 Or IP 68 Rated |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Product Name | Panels For Solar Power System Home |
| Name | Mono Solar Panel |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 25.5 |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Power | 440W |
|---|---|
| Dimension | 1909*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.3% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 215 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 21.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 10.24 |
| Transparent (%) | 18.5 |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Power | 320W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 19.50% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | N Type Solar Panels |