| Material | Mono Crystalline Silicon |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Max. Power | 350W For BIPV Solar Panel |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Material | Mono & Poly |
|---|---|
| Oem Order | Accept Customized |
| Max. Power | 350W For BIPV Solar Panel |
| Type | Bifacial PERC Mono Solar Panel |
| Application | Buildings, Fences, Green House |
| Power | 100W 105W |
|---|---|
| Grid Mode | On-grid Solar System |
| Installation Place | Commercial, Home, Solar Home System, Solar System Solar Street Light, Solar Panel System |
| Brand | Rixin |
| Battery | 12V 250Ah*2 |
| Application | Solar Panel System For Home |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Product Name | BIPV Solar Panels |
|---|---|
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105W |
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 22.5% |
| Power | 100W 105W |
|---|---|
| Grid Mode | On-grid Solar System |
| Installation Place | Commercial, Home, Solar Home System, Solar System Solar Street Light, Solar Panel System |
| Brand | Rixin |
| Battery | 12V 250Ah*2 |
| Model | BIPV Module |
|---|---|
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105W |
| Transparent (%) | 22.5% |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Cells No. | 158.75mm 20pcs (5*4) |
| Product Name | BIPV Module |
|---|---|
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105W |
| Transparent (%) | 22.5% |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Cells No. | 158.75mm 20pcs (5*4) |
| Power | 200W 215W |
|---|---|
| Grid Mode | ON-grid Solar System |
| Certificated | TUV, CE, ISO9001, ISO14001, OHSAS18000 |
| Transparent (%) | 22% |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Height | 2.5m~4m |
|---|---|
| Direction | Horizontal/vertical |
| Power(each Parking) | Abt. 3.0KWp(3.5m*5.2m) |
| Charging Post | AC 16A/32A; DC 0~750V |
| Material | Galvanized Steel+solar Pannel |