| Power | 405W |
|---|---|
| Dimension | 1722*1134*30mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.8% |
| Life Span | 25 Years |
| Power | 125W |
|---|---|
| Dimension | 1210*670*35mm |
| Number Of Cells | 36(4x9)cells |
| Life Span | 25 Years |
| Weight | 8.92kgs |
| Power | 20KW |
|---|---|
| Grid Type | On-grid Or Off-grid |
| Installation Place | Ground, Roof, Etc. Empty Places |
| Inverter | Huawei 10KW Inverter |
| Work Time | 24 Hours |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 28.5 |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Power | 10KW |
|---|---|
| Grid Mode | On-grid Or Off-grid |
| Installation Place | Ground, Roof, Etc. Empty Places |
| Inverter | Huawei 10KW Inverter |
| Work Time | 24 Hours |
| Name | BIPV SOLAR PANEL |
|---|---|
| Cell Nos & Array | Customized Solar Panel |
| Feature | Customized Solar Panel |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Application | Building |
| Name | BIPV SOLAR PANEL |
|---|---|
| Cell Nos & Array | Customized Solar Panel |
| Feature | Customized Solar Panel |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Application | Building |
| Power | 100W 150W 200W 300W 400W 500W |
|---|---|
| Brand | Rixin |
| Certificated | TUV, CE, ISO9001, ISO14001, OHSAS18000 |
| Product Name | BIPV Module |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Application | Building Roof Or Curtain Wall |
|---|---|
| Transparent | 5-45% |
| Number Of Cells | As Per Your Requirements |
| Oem Order | Accept OEM Service |
| Power | 100-500W |
| Product Name | Mono Solar Panels |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP65 Waterproof |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy/Black |