| Power | 5KW 10KW 20KW 30KW |
|---|---|
| Grid Mode | On Grid System |
| Installation Place | Ground, Roof, Etc. Empty Places |
| Name | On Grid Solar System |
| Specification | Custom |
| Power | 460W |
|---|---|
| Dimension | 1909*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.1% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
|---|---|
| Solar Cell | 158.75/166/182 Cells |
| Warranty | 30 Years |
| Number Of Cells | As Per Your Requirements |
| Transparent | 10%-40% |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1690mm*998mm*30mm |
| Transparent | 16.6% |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Material | Poly Cells |
| Power | MW+ |
|---|---|
| Grid Mode | On-grid |
| Installation Place | Ground, Empty Places |
| Solar Panel | Polycrystalline Framed Solar Panel |
| Packaging Details | cartons/wooden cases |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Efficiency | 16.8%~18.25% High Efficiencys |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
| Transparent | 5%-45% |
| Material | Mono & Poly |
|---|---|
| Oem Order | Accept Customized |
| Size | As Per Your Requirements |
| Type | Bifacial PERC Mono Solar Panel |
| Application | Buildings, Fences, Green House |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Efficiency | 16.8%~18.25% High Efficiency |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
| Transparent | 5%-45% |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Efficiency | 16.8%~18.25% High Efficiencys |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
| Transparent | 5%-45% |
| Application | Solar Panel System For Home, Greenhouse, Rooftops |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | Can Be Cusomized As Per Your Requirements |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |