| Feature | Simple And Cost-effective Installation |
|---|---|
| Mount Directions | Vertical Or Horizontal |
| Installation Site | Open Site, Farm, Ground |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | Wuhan, China |
| Feature | Simple And Cost-effective Installation |
|---|---|
| Advantages | Easy Installation, Competitive Prices |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE .IEC |
| Origin | Wuhan, China |
| Mount Directions | Vertical Or Horizontal |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
|---|---|
| Origin | Wuhan, China |
| Mount Directions | Vertical Or Horizontal |
| Name | Solar Panel |
| Warranty | 30 Years Old |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 17.0% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | Monocrystalline PV Module |
| Feature | Long Lasting, Durable, Low Cost |
|---|---|
| Advantages | Great Strength And Strong Weatherability |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | Wuhan, China |
| Mount Directions | Vertical Or Horizontal |
| Color | All Black |
|---|---|
| Application | Commercial,Residential, Farm, Power Station |
| Certification | TUV/IEC/CE/CEC |
| Origin | Wuhan, China |
| Feature | High Efficiency PV Cells |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Material | Mono Or Poly Solar Cell |
| Type | Monocrystalline Solar Panel |
| Max. Power | 105W |
| Power | 100W 150W 200W 250W 300W 550W |
|---|---|
| Working Temperature | -40-85℃ |
| Certification | TUV, CE, ISO9001, ISO14001, OHSAS18000 |
| Service | Custom |
| Packaging Details | wooden case |
| Power | 30KW |
|---|---|
| Grid Type | On-grid Or Off-grid |
| Installation Place | Ground, Roof, Etc. Empty Places |
| Inverter | Huawei 10KW Inverter |
| Work Time | 24 Hours |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 215 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 21.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 10.24 |
| Transparent (%) | 22% |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |