| Model | DBP410 |
|---|---|
| Open Circuit Voltage(Voc/V) | 38.03 |
| Module Efficient(%) | 21% |
| Cell Size (mm) | 182*91 |
| Glass Thickness (mm) | 3.2 |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. Power | 160W |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Power | 285W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 17.32% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | Monocrystalline Solar PV Panel |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 10kw,on Grid Solar System 10000w |
| Inverter | BluE-10KT |
| Module No. | 550w Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 60kw Solar System,on Grid Solar System 60000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 60kw,on Grid Solar System 60000w |
| Type | On Grid,Grid Tie System,Home Solar Power System,solar Panels System |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 17.0% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | Monocrystalline PV Module |
| Rooftype | Bifacial Solar Panels |
|---|---|
| Advantage | Easy Installation And Adjustable Design |
| Specifications | Normal And Accept Customize |
| OEM Service | Acceptable |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Power | 550W |
|---|---|
| Dimension | 2285*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.22% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Name | Adjustable Rooftop Solar System |
|---|---|
| Feature | Easy & Quick Installation |
| Application | Residential/Industrial/Commercial Solar Power Systems |
| Size | Customized |
| Surface Treatment | Anodized 12um |
| Material | Galvanized Steel |
|---|---|
| Feature | Simple And Cost-effective Installation |
| Mount Directions | Vertical,horizontal |
| Installation Site | Open Site |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |