| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 17.0% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | Monocrystalline PV Module |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Efficiency | 16.8%~18.25% High Efficiencys |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
| Transparent | 5%-45% |
| Product Name | Mono Solar Panels |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP65 Waterproof |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy/Black |
| Name | BIPV SOLAR PANEL |
|---|---|
| Cell Nos & Array | Customized Solar Panel |
| Feature | Customized Solar Panel |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Application | Building |
| Application | Solar Panel System For Home |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Application | Solar Panel System For Home |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Thickness | Based On Your Requirements |
|---|---|
| Material | Alluminum Alloy |
| Specifications | As Per Your Required Sizes |
| Feature | Easy & Quick Installation |
| Engineering Service | Acceptable |
| Height | 2.5m~4m |
|---|---|
| Direction | Horizontal/vertical |
| Power(each Parking) | Abt. 3.0KWp(3.5m*5.2m) |
| Charging Post | AC 16A/32A; DC 0~750V |
| Material | Galvanized Steel+solar Pannel |
| Power | 340W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 17.40% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 22cartons/40HQ, 660pcs/40HQ |
| Power | 285W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 17.3% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 33pcs/carton, 26cartons/40HQ, 858pcs/40HQ |