| Power | 50W |
|---|---|
| Dimension | 541*670*35mm |
| Cells | 36cells |
| Life Span | 25 Years |
| Name | Custom Solar Panels |
| Feature | Simple And Cost-effective Installation |
|---|---|
| Mount Directions | Vertical Or Horizontal |
| Installation Site | Open Site, Farm, Ground |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | China |
| Module Type | Custom Solar Panels |
|---|---|
| Application | Home,Commercial,Industrial,Solar Home System,Solar System Or Solar Pant |
| Efficiency | 21.22% |
| Glass Thickness (mm) | 2.0mm |
| Module Weight (kg) | 32.1kg |
| Material | Galvanized Steel |
|---|---|
| Feature | Simple And Cost-effective Installation |
| Mount Directions | Vertical,horizontal |
| Installation Site | Open Site |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Power | 325W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 16.65% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 22cartons/40HQ, 660pcs/40HQ |
| Power | 320W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 16.4% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 22cartons/40HQ, 660pcs/40HQ |
| Power | 320W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 16.4% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 22cartons/40HQ, 660pcs/40HQ |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 17.1% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 33pcs/carton, 26cartons/40HQ, 858pcs/40HQ |
| Power | 270W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 16.42% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 33pcs/carton, 26cartons/40HQ, 858pcs/40HQ |
| Power | 270W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 16.42% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 33pcs/carton, 26cartons/40HQ, 858pcs/40HQ |