| Power | 350W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 17.9% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 22cartons/40HQ, 660pcs/40HQ |
| Power | 345W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 17.67% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 22cartons/40HQ, 660pcs/40HQ |
| Feature | Long Lasting, Durable, Low Cost |
|---|---|
| Advantages | Great Strength And Strong Weatherability |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | Wuhan, China |
| Mount Directions | Vertical Or Horizontal |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1684mm*992mm*5mm |
| Transparent | 16.8% |
| Application | Home Use & Industry And Commerce Use |
| Material | Poly Cells |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1690mm*998mm*30mm |
| Transparent | 16.6% |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Material | Poly Cells |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 10kw,on Grid Solar System 10000w |
| Type | On Grid,Grid Tie System,Home Solar Power System,solar Panels System |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Type | On Grid,Grid Tie System,Home Solar Power System,solar Panels System |
| Cell Nos & Array | Mono Half-cut Cells 108 Pcs |
| Name | 72CELLS Polycrystalline Solar Panel |
|---|---|
| Efficient(%) | 17 |
| Cable | 4mm2 Negetive300mm, Positive300mm |
| Maximum Wind Pressure/maximum Snow Pressure (Pa) | 2400/5400 |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Model | Photovoltaic Solar Cell Panels,Portable Roof Mounted PV Module Solar Panels For Home System Use |
|---|---|
| Product Name | Polycrystalline Solar Panel |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Efficient(%) | 16.5 |
| Module Dimension (L*W*H)(mm) | 2015*996*35 |
| Name | Monocrystalline PV Module |
|---|---|
| Type | Standard Solar Panel, Solar Panel,solar Plate |
| Cable | 4M 900mm PV Cable |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Solar Home System,Solar System Or Solar Pant |
| Junction Box | IP67 Rated |