| Power | 275W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 16.7% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 33pcs/carton, 26cartons/40HQ, 858pcs/40HQ |
| Power | 345W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 17.67% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 22cartons/40HQ, 660pcs/40HQ |
| Power | 345W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 17.67% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 22cartons/40HQ, 660pcs/40HQ |
| Power | 350W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 17.9% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 30pcs/carton, 22cartons/40HQ, 660pcs/40HQ |
| Type | Photovoltaic Solar Cell Panels,Portable Roof Mounted PV Module Solar Panels For Home System Use |
|---|---|
| Name | 340W Poly Crystalline Solar Panel |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 17 |
| Module Dimension (L*W*H)(mm) | 2015*996*35 |
| Power | 390W |
|---|---|
| Dimension | 1974*992*6mm |
| Efficiency | 19.90% |
| Life Span | 30 Years |
| Number Of Cells | 72pcs |
| Application | Building, Facade, Curtain Wall |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized Quantities |
| Material | Mono Or Poly Cells |
| Life Span | 50 Years |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 28.5 |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 17.0% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | Monocrystalline PV Module |
| Application | Building |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |