| Application | Building |
|---|---|
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Type | Double Glass Solar Panel |
| Application | Home Commercial Solar System |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized |
| Oem Order | Accept Customized |
| Frame | Customized |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Material | Mono Or Poly Solar Cell |
| Type | Monocrystalline Solar Panel |
| Max. Power | 105W |
| Name | 540w Solar Panel |
|---|---|
| Maximum Power(Pm/Wp) | 540v |
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 42.09 |
| Maximum Power Current(lmp/V) | 12.83 |
| Module Efficient(%) | 20.83 |
| Model | DBP410 |
|---|---|
| Open Circuit Voltage(Voc/V) | 38.03 |
| Module Efficient(%) | 21% |
| Cell Size (mm) | 182*91 |
| Glass Thickness (mm) | 3.2 |
| Product Name | Mono Solar Module |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy |
| Number Of Cells | 144pcs |
| Type | Standard Solar Panel,module Solar Panel |
| Application | Building |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Cells | Mono Cells Or Poly Cells |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized Quantities |
| Size | As Per Your Requirements |
| Max. Power | 100W-400W |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
|---|---|
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Warranty | 30 Years |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Transparent | 10%-40% |
| Application | Building |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |