| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 215 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 21.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 10.24 |
| Transparent (%) | 22% |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Product Name | Panels For Solar Power System Home |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Product Name | BIPV Solar Panels |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Name | Rooftop Solar System |
|---|---|
| Feature | Easy & Quick Installation |
| Application | Acceptabl PV Solar Panel Installatione |
| Certificate | TUV/CE |
| Installation Angle | Customized |
| Application | Building Roof Or Curtain Wall |
|---|---|
| Transparent | 5-45% |
| Number Of Cells | As Per Your Requirements |
| Oem Order | Accept OEM Service |
| Power | 100-500W |
| Name | Solar Module |
|---|---|
| Material | High Strength Corrision Resistant Light Steel |
| Advantages | Strong Load-carrying Capacity |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | Wuhan, China |
| Application | Building Roof Or Curtain Wall |
|---|---|
| Transparent | 32% |
| Number Of Cells | 48(6*8)Pcs |
| Oem Order | Accept Customized |
| Frame | Customized |
| Power | 100W 105W |
|---|---|
| Grid Mode | On-grid Solar System |
| Installation Place | Commercial, Home, Solar Home System, Solar System Solar Street Light, Solar Panel System |
| Brand | Rixin |
| Battery | 12V 250Ah*2 |
| Model | BIPV Solar Panels |
|---|---|
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105W |
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 11.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 9.55 |
| Transparent (%) | 22.5% |
| Product Name | Mono Solar Panels |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP65 Waterproof |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy/Black |