| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Product Name | Photovoltaic Solar Cell Panels |
| Solar Cell | Mono Crystalline |
| Number Of Cells | 48pcs |
| Application | Commercial/Industrial/Home/Solar System |
| Load Power (w) | 50kw,on Grid Solar System |
|---|---|
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Work Time (h) | 24 Hours |
| Output Voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Solar Power (w) | 10KW,on Grid Solar System 5000 W |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Product Name | Photovoltaic Solar Panels |
| Number Of Cells | 48pcs |
| Application | Commercial/Industrial/Home/Solar System |
| Cable | 900mm |
| Name | Custom Solar Panels |
|---|---|
| Custom | 100W To 600w Solar Module |
| Type | BIPV Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Name | Adjustable Pole Racking Solar Pv Ground Mounting System |
|---|---|
| Material | High Precision Anti Corrision Light Steel |
| Advantages | High Strength And Strong Load-carrying Capacity |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | Wuhan, China |
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 42.54 |
|---|---|
| Module Efficient(%) | 21.3% |
| Cell Nos & Array | Mono Half-cut Cells 144 Pcs |
| Cell Size (mm) | 182*91 Half Cell |
| Product Name | Mono Solar Module |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
|---|---|
| Solar Cell | 158.75/166/182 Cells |
| Warranty | 30 Years |
| Number Of Cells | As Per Your Requirements |
| Transparent | 10%-40% |
| Application | Home Commercial Solar System |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized |
| Oem Order | Accept Customized |
| Frame | Customized |
| Application | Building, Facade, Curtain Wall, Roof |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized Quantities |
| Material | Mono Or Poly Cells |
| Life Span | 50 Years |
| Name | 540w Solar Panel |
|---|---|
| Maximum Power(Pm/Wp) | 540v |
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 42.09 |
| Maximum Power Current(lmp/V) | 12.83 |
| Module Efficient(%) | 20.83 |