| Power | 270W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 16.42% |
| Life Span | 30 Years |
| Packaging Details | 33pcs/carton, 26cartons/40HQ, 858pcs/40HQ |
| Rooftype | Tin Roof Solar System |
|---|---|
| Advantage | Easy Installation And Adjustable Design |
| Specifications | Normal And Accept Customize |
| OEM Service | Acceptable |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Power | 320W |
|---|---|
| Dimension | 1600mm*1036mm*5mm |
| Junction Box | ≥ IP67 |
| Application | Solar Panel System For Home, Greenhouse, Rooftops |
| Cell Type | Mono Cells |
| Material | Monocrystalline Silicon |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP67/68 Rated |
| Product Name | Double Glass Solar Panel,Monocrystalline Solar Panel,double Glass Pv Modules,transparent Solar Panel/china Solar Panel/solar Module |
| Frame | Aluminum Alloy |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. Power | 160W |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Power | 550W |
|---|---|
| Dimension | 2285*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.22% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. Power | 210W |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Power | 550W |
|---|---|
| Dimension | 2285*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.22% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Mount Directions | Vertical,horizontal |
|---|---|
| Application | Commercial,Residential, Farm, Power Station |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | Wuhan, China |
| Power | 100KW |
| Power | 540W |
|---|---|
| Dimension | 2285*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.83% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |