| Power | 550W |
|---|---|
| Dimension | 2279*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.3% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Power | 530W |
|---|---|
| Dimension | 2279*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.5% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Efficiency | 16.8%~18.25% High Efficiencys |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
| Transparent | 5%-45% |
| Power | 525W |
|---|---|
| Dimension | 2279*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.3% |
| Life Span | 25 Years |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1684mm*992mm*5mm |
| Transparent | 16.8% |
| Application | Home Use & Industry And Commerce Use |
| Material | Poly Cells |
| Name | Solar Module |
|---|---|
| Material | High Strength Corrision Resistant Light Steel |
| Advantages | Strong Load-carrying Capacity |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | Wuhan, China |
| Power | 550W |
|---|---|
| Dimension | 2285*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.22% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Name | Special-shaped Photovoltaic Modules |
|---|---|
| Custom | BIPV/custom Panels From 5W To 500W |
| Type | BIPV Bifacial Glass Glass Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom |
| Frame | No Frame |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. Power | 210W |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Feature | Simple And Cost-effective Installation |
|---|---|
| Mount Directions | Vertical Or Horizontal |
| Installation Site | Open Site, Farm, Ground |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | China |