| Name | Custom Solar Panels |
|---|---|
| Custom | 100W To 600w Solar Module |
| Type | BIPV Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Model | Photovoltaic Solar Cell Panels,Portable Roof Mounted PV Module Solar Panels For Home System Use |
|---|---|
| Product Name | Polycrystalline Solar Panel |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Efficient(%) | 16.5 |
| Module Dimension (L*W*H)(mm) | 2015*996*35 |
| Name | Laminated Glass Solar Module |
|---|---|
| Module Efficiency ηc(%) | 13.6 |
| Power Tolerance (%) | ±5 |
| Custom | BIPV/custom Panels From 5W To 600W |
| Type | Bifacial Glass Glass Module |
| Material | Monocrystalline Silicon |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP67/68 Rated |
| Product Name | Double Glass Solar Panel,Monocrystalline Solar Panel,double Glass Pv Modules,transparent Solar Panel/china Solar Panel/solar Module |
| Frame | Aluminum Alloy |
| Name | Rooftop Solar System |
|---|---|
| Feature | Easy & Quick Installation |
| Application | Acceptabl PV Solar Panel Installatione |
| Certificate | TUV/CE |
| Installation Angle | Customized |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
|---|---|
| Type | Photovoltaic Solar Cell Panels,Portable Roof Mounted PV Module Solar Panels For Home System Use |
| Name | 340W Poly Crystalline Solar Panel |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 17 |
| Structure Type | Roof |
|---|---|
| Application | Household |
| Specifications | Normal And Accept Customize |
| Feature | Easy & Quick Installation |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Thickness | Based On Your Requirements |
|---|---|
| Material | Alluminum Alloy |
| Specifications | As Per Your Required Sizes |
| Feature | Easy & Quick Installation |
| Engineering Service | Acceptable |
| Mount Directions | Vertical,horizontal |
|---|---|
| Application | Commercial,Residential, Farm, Power Station |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | Wuhan, China |
| Power | 100KW |
| Type | Photovoltaic Solar Cell Panels,Portable Roof Mounted PV Module Solar Panels For Home System Use |
|---|---|
| Name | 340W Poly Crystalline Solar Panel |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 17 |
| Module Dimension (L*W*H)(mm) | 2015*996*35 |