| Power | 505W |
|---|---|
| Dimension | 2094*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.3% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Name | 540w Solar Panel |
|---|---|
| Maximum Power(Pm/Wp) | 540v |
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 42.09 |
| Maximum Power Current(lmp/V) | 12.83 |
| Module Efficient(%) | 20.83 |
| Name | Solar PV Module |
|---|---|
| OEM | SUPPORT |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Temperature | Test Condition:irradiance=(1+0.1BiFi)1000W/㎡,ambient Temperature=25℃,AM=1.5 |
| Packaging Details | standard packaging |
| Product Name | Panels For Solar Power System Home |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Product Name | Panels For Solar Power System Home |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Maximum Power(Pm/Wp) | 550 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 42.54 |
| Maximum Power Current(lmp/V) | 12.93 |
| Open Circuit Voltage(Voc/V) | 50.34 |
| Module Efficient(%) | 21.22 |
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 42.54 |
|---|---|
| Module Efficient(%) | 21.3% |
| Cell Nos & Array | Mono Half-cut Cells 144 Pcs |
| Cell Size (mm) | 182*91 Half Cell |
| Product Name | Mono Solar Module |
| Model | Photovoltaic Solar Cell Panels,Portable Roof Mounted PV Module Solar Panels For Home System Use |
|---|---|
| Product Name | Polycrystalline Solar Panel |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Efficient(%) | 16.5 |
| Module Dimension (L*W*H)(mm) | 2015*996*35 |
| Model | RXJJ-MDM270 Solar Panels |
|---|---|
| Type | Polycrystalline Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Junction Box | IP68 Rated |
| Warranty | 25 Years |
|---|---|
| Junction Box | IP 68 Rated |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 21.29% |