| Rooftype | Tin Roof Mounting |
|---|---|
| Advantage | Easy Installation And Adjustable Design |
| Specifications | Normal And Accept Customize |
| OEM Service | Acceptable |
| Name | Customized Design Market Worldwide Solar Panel Flat Roof Mounting System |
| Advantages | Quality-Assured; Eco-Friendly; Durable. |
|---|---|
| Module Angle | 10-60 Degrees |
| Color | Alluminum, Silver Or Nature |
| Applications | Power Plant, Farm |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Power | 525W |
|---|---|
| Dimension | 2279*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.3% |
| Life Span | 25 Years |
| Power | 530W |
|---|---|
| Dimension | 2279*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.5% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Power | 550W |
|---|---|
| Dimension | 2279*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.3% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Power | 405W |
|---|---|
| Dimension | 1722*1134*30mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.8% |
| Life Span | 25 Years |
| Power | 415W |
|---|---|
| Dimension | 1722*1134*30mm |
| Power Tolerance | -0~+4.99% |
| Efficiency | 21.3% |
| Frame | Silver / Black Anodized Aluminium Alloy |
| Power | 30KW |
|---|---|
| Grid Type | On-grid Or Off-grid |
| Installation Place | Ground, Roof, Etc. Empty Places |
| Inverter | Huawei 10KW Inverter |
| Work Time | 24 Hours |
| Power | 495W |
|---|---|
| Dimension | 2094*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.8% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Power | 500W |
|---|---|
| Dimension | 2094*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.1% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |