| Warranty | 25 Years |
|---|---|
| Junction Box | IP 68 Rated |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 21.29% |
| Model | DBP410 |
|---|---|
| Maximum Power(Pm/Wp) | 410 |
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 31.78 |
| Maximum Power Current(lmp/V) | 12.9 |
| Open Circuit Voltage(Voc/V) | 38.03 |
| Solar Module | DBP410 |
|---|---|
| Solar Power (w) | 5KW, 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 50kw,on Grid Solar System 5000 W |
| Inverter | High Conversion Rate,On Grid Inverter |
| Solar Module | DBP415 |
|---|---|
| Solar Power (w) | 5KW, 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 50kw,on Grid Solar System 5000 W |
| Inverter | BluE-G 5000D |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 5KW, 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 50kw,on Grid Solar System 5000 W |
| Inverter | BluE-G 5000D |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 10kw,on Grid Solar System 10000w |
| Inverter | BluE-10KT |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 10kw,on Grid Solar System 10000w |
| Inverter | BluE-10KT |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 10kw,on Grid Solar System 10000w |
| Type | On Grid,Grid Tie System,Home Solar Power System,solar Panels System |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Type | On Grid,Grid Tie System,Home Solar Power System,solar Panels System |
| Cell Nos & Array | Mono Half-cut Cells 108 Pcs |
| Module No. | 550w Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 60kw Solar System,on Grid Solar System 60000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 60kw,on Grid Solar System 60000w |
| Type | On Grid,Grid Tie System,Home Solar Power System,solar Panels System |