| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Efficiency | 16.8%~18.25% High Efficiency |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
| Transparent | 5%-45% |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
|---|---|
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Warranty | 30 Years |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Transparent | 10%-40% |
| Application | Building, Facade, Curtain Wall |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized Quantities |
| Material | Mono Or Poly Cells |
| Life Span | 50 Years |
| Power | 230W |
|---|---|
| Dimension | 1500mm*1060mm*28mm |
| Transparent | 25% |
| Life Span | 50 Years |
| Packaging Details | wooden case |
| Power | 230W |
|---|---|
| Dimension | 1500mm*1060mm*28mm |
| Transparent | 25% |
| Life Span | 50 Years |
| Packaging Details | wooden case |
| Height | 2.5m~4m |
|---|---|
| Power(each Parking) | Abt. 3.0KWp(3.5m*5.2m) |
| Direction | Horizontal/vertical |
| Charging Post | AC 16A/32A; DC 0~750V |
| Certification | CE ISO9001, CE/ FCC/ROHS |
| Power | 380W |
|---|---|
| Dimension | 1974*992*6mm |
| Efficiency | 19.40% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | N Type Solar Panels |
| Name | Custom Solar Panels |
|---|---|
| Custom | 100W To 600w Solar Module |
| Type | BIPV Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Name | Photovoltaic Modules |
|---|---|
| Custom | 100W To 400w Bipv Module |
| Type | BIPV Bifacial Glass Glass Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Name | Special-shaped Photovoltaic Modules |
|---|---|
| Custom | 100W To 400w Bipv Module |
| Type | BIPV Bifacial Glass Glass Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom |
| Feature | Waterproof And Thermal Insulation |