| Product Name | Mono Solar Module |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy |
| Number Of Cells | 144pcs |
| Type | Standard Solar Panel,module Solar Panel |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Product Name | Photovoltaic Solar Cell Panels |
| Solar Cell | Mono Crystalline |
| Number Of Cells | 48pcs |
| Application | Commercial/Industrial/Home/Solar System |
| Power | 500W |
|---|---|
| Grid Mode | Off-grid |
| Installation Place | Ground Etc. Empty Places |
| Brand | Rixin |
| Battery | 12V 250Ah*2 |
| Power | 100W 150W 200W 300W 400W 500W |
|---|---|
| Brand | Rixin |
| Certificated | TUV, CE, ISO9001, ISO14001, OHSAS18000 |
| Product Name | BIPV Module |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Power | Customized |
|---|---|
| Transparent | 40 % |
| Life Span | 50 Years |
| Dimension | TBA |
| Material | Monocrystalline |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
|---|---|
| Material | Polycrystalline Silicon |
| Life Span | 50 Years |
| Type | Customized Solar Panel |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Product Name | Polycrystalline Silicon Laminated Glass Module |
|---|---|
| Module Efficiency ηc(%) | 13.6 |
| Power Tolerance (%) | ±5 |
| Custom | BIPV/custom Panels From 5W To 600W |
| Type | Bifacial Glass Glass Module |
| Application | Solar Panel System For Home |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Application | Solar Panel System For Home |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Power | 200W |
|---|---|
| Dimension | 1500mm*1060mm*28mm |
| Transparent | 25% |
| Life Span | 50 Years |
| Material | Poly Cells Or Mono Cells |