| Name | Special-shaped Photovoltaic Modules |
|---|---|
| Custom | BIPV/custom Panels From 5W To 500W |
| Type | BIPV Bifacial Glass Glass Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom |
| Frame | No Frame |
| Name | Custom Solar Panels |
|---|---|
| Type | BIPV Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Junction Box | IP68 Rated |
| Product Name | BIPV Solar Panels |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Product Name | Polycrystalline Silicon Laminated Glass Module |
|---|---|
| Module Efficiency ηc(%) | 13.6 |
| Maximum Power (Pm/Wp) | 210 |
| Power Tolerance (%) | ±5 |
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 24.78 |
| Application | Building Roof Or Curtain Wall |
|---|---|
| Transparent | 32% |
| Number Of Cells | 48(6*8)Pcs |
| Oem Order | Accept Customized |
| Frame | Customized |
| Material | Monocrystalline Silicon |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP67/68 Rated |
| Product Name | Double Glass Solar Panel,Monocrystalline Solar Panel,double Glass Pv Modules,transparent Solar Panel/china Solar Panel/solar Module |
| Frame | Aluminum Alloy |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 215 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 21.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 10.24 |
| Transparent (%) | 22% |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 215 |
|---|---|
| Maximum Power Voltage (Vmp/V) | 21.0 |
| Maximum Power Current (lmp/V) | 10.24 |
| Transparent (%) | 22 |
| Working Temperature (℃) | -40~ +85 |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
|---|---|
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Warranty | 30 Years |
| Number Of Cells | 54(6*9)pcs |
| Transparent | 23% |
| Power | 320W |
|---|---|
| Dimension | 1600mm*1036mm*5mm |
| Junction Box | ≥ IP67 |
| Application | Solar Panel System For Home, Greenhouse, Rooftops |
| Cell Type | Mono Cells |