| Power | 50W |
|---|---|
| Dimension | 541*670*35mm |
| Cells | 36cells |
| Life Span | 25 Years |
| Name | Custom Solar Panels |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 17.0% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | Monocrystalline PV Module |
| Load Power (w) | 50kw,on Grid Solar System |
|---|---|
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Work Time (h) | 24 Hours |
| Output Voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Solar Power (w) | 10KW,on Grid Solar System 5000 W |
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 42.54 |
|---|---|
| Module Efficient(%) | 21.3% |
| Cell Nos & Array | Mono Half-cut Cells 144 Pcs |
| Cell Size (mm) | 182*91 Half Cell |
| Product Name | Mono Solar Module |
| Feature | Long Lifetime And Low Cost |
|---|---|
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Origin | Wuhan, China |
| Mount Directions | Vertical Or Horizontal |
| Product Name | Solar Panel |
| Name | Anti- Corrosion Light Steel Solar Panel Adjustable Mounting Brackets |
|---|---|
| Feature | Easy & Quick Installation |
| Application | Residential/Industrial/Commercial Solar Power Systems |
| Size | Customized |
| Surface Treatment | Anodized 12um |
| Rooftype | Tin Roof Mounting |
|---|---|
| Advantage | Easy Installation And Adjustable Design |
| Specifications | Normal And Accept Customize |
| OEM Service | Acceptable |
| Name | Customized Design Market Worldwide Solar Panel Flat Roof Mounting System |
| Power | 445W |
|---|---|
| Dimension | 1909*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.4% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Name | Monocrystalline PV Module |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 17.63% |
| Life Span | 30 Years |
| Power | 290W |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 17.0% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | Monocrystalline PV Module |