| Name | 2MW solar energy system |
|---|---|
| Solar panel | 400w 550w |
| solar cell | monocrystalline solar panel |
| Feature | easy installation , high efficiency |
| Warranty | 25 years |
|---|---|
| Type | Solar carport system |
| Product name | Electric car charging system |
| Application | solar system,power generator . |
| Load power (w) | 50kw,on grid solar system |
|---|---|
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Work time (h) | 24 Hours |
| Output voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Junction box | IP67 TUV/UL certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Number of cells | 72(6*12)pcs |
| Material | mono or poly solar cell |
| Junction box | IP67 TUV/UL certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Material | mono or poly solar cell |
| Type | Monocrystalline Solar Panel |
| Junction box | IP67 TUV/UL certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Material | mono or poly solar cell |
| Type | Monocrystalline Solar Panel |
| Junction box | IP67 TUV/UL certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. power | 160W |
| Junction box | IP67 TUV/UL certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. power | 320W |