| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
|---|---|
| Material | Polycrystalline Silicon |
| Life Span | 50 Years |
| Type | Customized Solar Panel |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Model | DBP410 |
|---|---|
| Open Circuit Voltage(Voc/V) | 38.03 |
| Module Efficient(%) | 21% |
| Cell Size (mm) | 182*91 |
| Glass Thickness (mm) | 3.2 |
| Model | DBP410 |
|---|---|
| Open Circuit Voltage(Voc/V) | 38.03 |
| Module Efficient(%) | 21% |
| Cell Size (mm) | 182*91 |
| Glass Thickness (mm) | 3.2 |
| Model | DBP410 |
|---|---|
| Open Circuit Voltage(Voc/V) | 38.03 |
| Module Efficient(%) | 21% |
| Cell Size (mm) | 182*91 |
| Glass Thickness (mm) | 3.2 |
| Product Name | Polycrystalline Silicon Laminated Glass Module |
|---|---|
| Module Efficiency ηc(%) | 13.6 |
| Power Tolerance (%) | ±5 |
| Custom | BIPV/custom Panels From 5W To 600W |
| Type | Bifacial Glass Glass Module |
| Module No. | DBP400 Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 10kw Solar System,on Grid Solar System 5000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 10kw,on Grid Solar System 10000w |
| Inverter | BluE-10KT |
| Module No. | 550w Solar Panel |
|---|---|
| Solar Power (w) | 60kw Solar System,on Grid Solar System 60000w |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Load Power (w) | 60kw,on Grid Solar System 60000w |
| Type | On Grid,Grid Tie System,Home Solar Power System,solar Panels System |
| Rooftype | Tin Roof Solar System |
|---|---|
| Advantage | Easy Installation And Adjustable Design |
| Specifications | Normal And Accept Customize |
| OEM Service | Acceptable |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Material | Mono Solar Cell |
|---|---|
| Service Life | 30 Years |
| Color | Alluminum, Silver Or Nature |
| Mounting Angle | Parallel To The Roof |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Name | Special-shaped Photovoltaic Modules |
|---|---|
| Custom | BIPV/custom Panels From 5W To 500W |
| Type | BIPV Bifacial Glass Glass Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom |
| Frame | No Frame |