| Material | Mono Crystalline Silicon |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Max. Power | 350W For BIPV Solar Panel |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Material | Monocrystalline Silicon |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP67/68 Rated |
| Type | Double Glass Solar Panel,Standard Solar Panel,144cell Solar Panel |
| Product Name | Double Glass Solar Panel,Monocrystalline Solar Panel,double Glass Pv Modules,transparent Solar Panel/china Solar Panel/solar Module |
| Model | RXJJ-MDM270 Solar Panels |
|---|---|
| Type | Polycrystalline Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Junction Box | IP68 Rated |
| Power | 280W |
|---|---|
| Dimension | 1684mm*992mm*5mm |
| Transparent | 16.8% |
| Application | Home Use & Industry And Commerce Use |
| Material | Poly Cells |
| Product Name | Mono Solar Panels |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP65 Waterproof |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy/Black |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Efficiency | 16.8%~18.25% High Efficiencys |
| Application | Roofs, Curtin Walls, Fences,Green Houses |
| Transparent | 5%-45% |
| Material | Mono Crystalline Silicon |
|---|---|
| Type | Building Integrated Photovaltic |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Solar Cell | A Grade Mono 158.75*158.75mm Cell |
| Oem Order | Accept Customized |
| Product Name | Mono Solar Panels |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Junction Box | IP65 Waterproof |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy/Black |
| Max. Power | 350W For Bipv Solar Panel |
|---|---|
| Transparent | 5 % - 50% |
| Life Span | 50 Years |
| Dimension | As Per Your Requirements |
| Material | Monocrystalline And Polycrystalline Silicon |
| Name | Custom Solar Panels |
|---|---|
| Type | Polycrystalline BIPV Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Junction Box | IP68 Rated |