| Name | BIPV SOLAR PANEL |
|---|---|
| Cell Nos & Array | Customized Solar Panel |
| Feature | Customized Solar Panel |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Application | Building |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. Power | 160W |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Name | BIPV SOLAR PANEL |
|---|---|
| Cell Nos & Array | Customized Solar Panel |
| Feature | Customized Solar Panel |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Application | Building |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. Power | 320W |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. Power | 270W |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Module Type | BIPV Solar Panel |
| Max. Power | 210W |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Name | BIPV SOLAR PANEL |
|---|---|
| Cell Nos & Array | Customized Solar Panel |
| Feature | Customized Solar Panel |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Application | Building |
| Type | BIPV Module |
|---|---|
| Custom | Colar , Size , Power |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Cable | 4m㎡/300mm |
| Dimension (mm) | Custom |
| Material | Mono Crystalline Silicon |
|---|---|
| Type | Customized Solar Panel |
| Connector | MC4/MC4 Compatible |
| Max. Power | 350W For BIPV Solar Panel |
| Solar Cell | A Grade Mono 156.75*156.75mm Cell |
| Material | Mono & Poly |
|---|---|
| Oem Order | Accept Customized |
| Max. Power | 350W For BIPV Solar Panel |
| Type | Bifacial PERC Mono Solar Panel |
| Application | Buildings, Fences, Green House |