| Product Name | BIPV Solar Panels |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Product Name | BIPV Solar Panels |
|---|---|
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 29.3 |
| Max. Power | 325W |
| Module Efficient(%) | 19.0 |
| Module Working Temperature Range (℃) | 45±2℃ |
| Model | BIPV Module |
|---|---|
| Maximum Power At STC (Pm/Wp) | 105W |
| Transparent (%) | 22.5% |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Cells No. | 158.75mm 20pcs (5*4) |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly Solar Cell |
| Type | Monocrystalline Solar Panel |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Material | Mono Or Poly Solar Cell |
| Type | Monocrystalline Solar Panel |
| Max. Power | 250W |
| Name | Custom Solar Panels |
|---|---|
| Type | Polycrystalline BIPV Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Junction Box | IP68 Rated |
| Cells Type | Mono Or Poly Cells |
|---|---|
| Power | Customized Power As Per Your Requirements |
| Number Of Cells | As Per Design |
| Construction | Double Glass Solar Panel |
| Life Span | 50 Years |
| Application | Solar Panel System For Home, Greenhouse, Rooftops |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | Can Be Cusomized As Per Your Requirements |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Material | Mono Or Poly |
|---|---|
| Power | Customized Power |
| Number Of Cells | As Per Your Requirements |
| Type | Double Glass Solar Panel |
| Life Span | 50 Years |
| Material | Mono & Poly |
|---|---|
| Oem Order | Accept Customized |
| Size | As Per Your Requirements |
| Type | Bifacial PERC Mono Solar Panel |
| Application | Buildings, Fences, Green House |