| Power | 100W 150W 200W 300W 400W 500W |
|---|---|
| Brand | Rixin |
| Certificated | TUV, CE, ISO9001, ISO14001, OHSAS18000 |
| Product Name | BIPV Module |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Application | Solar Panel System For Home |
|---|---|
| Transparent | 5%-45% |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly |
| Life Span | 50 Years |
| Application | Building Roof Or Curtain Wall |
|---|---|
| Transparent | 32% |
| Number Of Cells | 48(6*8)Pcs |
| Oem Order | Accept Customized |
| Frame | Customized |
| Application | Building, Facade, Curtain Wall |
|---|---|
| Transparent | 10%-40% |
| Number Of Cells | Customized Quantities |
| Material | Mono Or Poly Cells |
| Life Span | 50 Years |
| Name | 2MW Solar Energy System |
|---|---|
| Solar Panel | 400w 550w |
| Solar Cell | Monocrystalline Solar Panel |
| Feature | Easy Installation , High Efficiency |
| Solar Inverter | Yes |
| Advantages | Quality-Assured; Eco-Friendly; Durable. |
|---|---|
| Module Angle | 10-60 Degrees |
| Color | Alluminum, Silver Or Nature |
| Applications | Power Plant, Farm |
| Certification | GB, ISO, TUV, CE |
| Power | 325W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Module Efficiency | 19.80% |
| Life Span | 30 Years |
| Appearance Color | Black |
| Name | Photovoltaic Modules |
|---|---|
| Custom | 100W To 400w Bipv Module |
| Type | BIPV Bifacial Glass Glass Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Name | Special-shaped Photovoltaic Modules |
|---|---|
| Custom | 100W To 400w Bipv Module |
| Type | BIPV Bifacial Glass Glass Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom |
| Feature | Waterproof And Thermal Insulation |
| Name | Custom Solar Panels |
|---|---|
| Type | BIPV Module |
| Application | Solar Power Station,curtain Wall,sunroom,home Roof |
| Feature | Waterproof Thermal Insulation |
| Junction Box | IP68 Rated |