| Power | 330W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 16.90% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | Polycrystalline PV Module |
| Power | 275W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 16.7% |
| Life Span | 30 Years |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Power | 50W |
|---|---|
| Dimension | 541*670*35mm |
| Cells | 36cells |
| Life Span | 25 Years |
| Name | Custom Solar Panels |
| Power | 100w 200w 550w |
|---|---|
| Module Weight(kg) | 27KG |
| Working Temperature | -40-85℃ |
| Certification | TUV, CE, ISO9001, ISO14001, OHSAS18000 |
| Color | Red |
| Rooftype | Tin Roof Mounting |
|---|---|
| Advantage | Easy Installation And Adjustable Design |
| Specifications | Normal And Accept Customize |
| OEM Service | Acceptable |
| Name | Customized Design Market Worldwide Solar Panel Flat Roof Mounting System |
| Power | 525W |
|---|---|
| Dimension | 2279*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.3% |
| Life Span | 25 Years |
| Power | 530W |
|---|---|
| Dimension | 2279*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.5% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Power | 550W |
|---|---|
| Dimension | 2279*1134*35mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 21.3% |
| Warranty | 25 Years Output Power Gurantee |
| Power | 405W |
|---|---|
| Dimension | 1722*1134*30mm |
| Power Tolerance | -0~+5% |
| Efficiency | 20.8% |
| Life Span | 25 Years |
| Power | 415W |
|---|---|
| Dimension | 1722*1134*30mm |
| Power Tolerance | -0~+4.99% |
| Efficiency | 21.3% |
| Frame | Silver / Black Anodized Aluminium Alloy |