| Warranty | 25 Years |
|---|---|
| Junction Box | IP 68 Rated |
| Connector | MC4 Compatible Connector |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Module Efficient(%) | 21.29% |
| Load Power (w) | 50kw,on Grid Solar System |
|---|---|
| Application | Home,Commercial,Industrial,Residential/Commercial,Residential |
| Work Time (h) | 24 Hours |
| Output Voltage (v) | 110/120/220/230V |
| Solar Power (w) | 10KW,on Grid Solar System 5000 W |
| Height | 2.5m~4m |
|---|---|
| Power(each Parking) | Abt. 3.0KWp(3.5m*5.2m) |
| Direction | Horizontal/vertical |
| Charging Post | AC 16A/32A; DC 0~750V |
| Packaging Details | cartons/wooden cases |
| Power | 330W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 16.90% |
| Life Span | 30 Years |
| Name | Polycrystalline PV Module |
| Power | 275W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Efficiency | 16.7% |
| Life Span | 30 Years |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Power | 50W |
|---|---|
| Dimension | 541*670*35mm |
| Cells | 36cells |
| Life Span | 25 Years |
| Name | Custom Solar Panels |
| Power | 325W |
|---|---|
| Dimension | 1658*992*6mm |
| Module Efficiency | 19.80% |
| Life Span | 30 Years |
| Appearance Color | Black |
| Power | 330W |
|---|---|
| Dimension | 1968*992*6mm |
| Efficiency | 16.90% |
| Life Span | 30 Years |
| Junction Box | IP 67 |
| Height | 2.5m~4m |
|---|---|
| Power(each Parking) | Abt. 3.0KWp(3.5m*5.2m) |
| Direction | Horizontal/vertical |
| Charging Post | AC 16A/32A; DC 0~750V |
| Packaging Details | cartons/wooden cases |
| Height | 2.5m~4m |
|---|---|
| Power(each Parking) | Abt. 3.0KWp(3.5m*5.2m) |
| Direction | Horizontal/vertical |
| Charging Post | AC 16A/32A; DC 0~750V |
| Packaging Details | cartons/wooden cases |