| Name | Mono Bifacial Double Glass Module |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Frame | Anodized Aluminium Alloy |
| Material | Monocrystalline Silicon |
| Number Of Cells | 144pcs |
| Name | Monocrystalline PV Module |
|---|---|
| Number Of Cells | 144pcs Half Cell |
| Type | Standard Solar Panel, Solar Panel,solar Plate |
| Cable | 900mm PV Cable |
| Installation Site | Roof Or Ground Solar Panels,Open Ground And Flat Roof |
| Name | Solar PV Module |
|---|---|
| OEM | SUPPORT |
| Frame | Anodized Alaminum Alloy |
| Temperature | Test Condition:irradiance=(1+0.1BiFi)1000W/㎡,ambient Temperature=25℃,AM=1.5 |
| Packaging Details | standard packaging |
| Name | Monocrystalline PV Module |
|---|---|
| Type | Standard Solar Panel, Solar Panel,solar Plate |
| Cable | 4M 900mm PV Cable |
| Application | Home,Commercial,Industrial,Solar Home System,Solar System Or Solar Pant |
| Junction Box | IP67 Rated |
| Junction Box | IP67 TUV/UL Certificated,IP 68 Rated |
|---|---|
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
| Number Of Cells | 72(6*12)pcs |
| Material | Mono Or Poly Solar Cell |
| Type | Monocrystalline Solar Panel |
| Type | BIPV Module |
|---|---|
| Custom | Colar , Size , Power |
| Fault Structure (mm) | 3.2mm Tempered Glass+0.5EVA+bifacial Mono Cells+0.5EVA+3.2mm Tempered Glass |
| Cable | 4m㎡/300mm |
| Dimension (mm) | Custom |
| Model | DBP410 |
|---|---|
| Maximum Power(Pm/Wp) | 410 |
| Maximum Power Voltage(Vmp/V) | 31.78 |
| Maximum Power Current(lmp/V) | 12.9 |
| Open Circuit Voltage(Voc/V) | 38.03 |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Product Name | Photovoltaic Solar Cell Panels |
| Solar Cell | Mono Crystalline |
| Number Of Cells | 48pcs |
| Application | Commercial/Industrial/Home/Solar System |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Product Name | Photovoltaic Solar Cell Panels |
| Solar Cell | Mono Crystalline |
| Number Of Cells | 60pcs |
| Application | Commercial/Industrial/Home/Solar System |
| Warranty | 25 Years Output Power Guarantee |
|---|---|
| Product Name | Photovoltaic Solar Cell Panels |
| Solar Cell | Mono Crystalline |
| Number Of Cells | 60pcs |
| Application | Commercial/Industrial/Home/Solar System |